Ciekawa miejscówka na przechadzkę z psem Shih Tzu w Zielonej Górze

Jeśli chcesz socjalizować szczeniaka psa Shih Tzu w Zielonej Górze, obowiązkowo weź pod uwagę Park Tysiąclecia. Można tutaj w ciszy usiąść i odsapnąć od tego pośpiechu panującego na co dzień w mieście. Ten zielony obszar daje idealne warunki, aby zagwarantować psu konieczną codzienną porcję ruchu na świeżym powietrzu. Lato to zdecydowanie najprzyjemniejsza pora roku, kiedy można odwiedzić ten park, aby delektować się spacerami i odpoczynkiem wśród bujnej roślinności. Dla psiaka to miejsce jest rajem, w którym może obwąchiwać kwiaty, krzewy i drzewa, a także poharcować z innymi psami.

Pamiętajmy o tych zasadach będąc w parku z psem:

  1. Pamiętaj aby posprzątać po piesku.
  2. Nie przyzwalaj psu biegać i skakać po nieznajomych psach i ludziach bez zgody.
  3. Nie przywiązuj psa do takich elementów jak , słupy oświetleniowe, płoty czy ławki.
  4. Upewnij się, że wymagane szczepienia Twojego psa aktualny termin ważności.
  5. Nie bierz za sobą szczeniaka do parku przed zakończeniem wszystkich niezbędnych szczepień.
  6. Jeśli nie ma dedykowanej powierzchni dla psa, miej na uwadze to, że czworonożny towarzysz powinien być zapięty na smyczy.
  7. Nie pozostawiaj psa bez nadzoru.
  8. Aspołeczne lub agresywne psy trzymaj zawsze na smyczy i separuj od innych psów.
  9. Zabezpiecz się przed kradzieżą Twojego pieska, wykorzystaj lokalizator dla psa.
  10. Miej oko na swojego psa, ponieważ ty jesteś odpowiedzialny za czyny Twojego pieska.

Park miejski w Zielonej Górze

Miejski park zapewnia dostęp do rekreacji, napędza miejscową gospodarkę, podnosi wartość nieruchomości oraz chroni przed zbyt zanieczyszczającym wpływem miasta na środowisko naturalne. Kolejną istotnym celem jest zapewnienie strefy niezbędnej do urzeczywistnienia planów mieszkańców, które wymagają zagospodarowanego terenu pośród zieleni miejskiej. Nader urokliwy park na obszarze miasta oferujący ławki, zieleń, alejki, a także dobre miejsce na przechadzkę z pieskiem czy też na odpoczynek w miejskim zgiełku. Obszar ten daje możliwość odwiedzającym w każdym wieku zorganizowanie sobie zajęcia na fizycznych aktywnościach jak gimnastyka czy fitness. Znajdując się z psem Shih Tzu w woj. Lubuskim dobrym pomysłem jest wycieczka do tego miejsca.

Adres parku: Wazów, Osiedle Tysiąclecia, Zielona Góra, województwo lubuskie, 65-001, Polska

Dodaj komentarz