Wspaniały obszar do szkolenia Shih Tzu w Jeleniej Górze

Planujesz pobiegać z psem Shih Tzu w Jeleniej Górze, sprawdź koniecznie Park Norweski. To miejsce, w którym można choć na moment usiąść na ławce i odprężyć się pod drzewem w celu ochłody w ciągu letnich, gorących dni. Park jest wprost idealnym punktem, aby rozpocząć socjalizację młodego pieska zważywszy, że w tym obszarze nietrudno o kontakt z innymi psami spacerującymi z opiekunami. Kapitalną porą roku, w trakcie której trzeba pozwiedzać park jest jesień, to wtedy jego roślinność jest żywym pokazem pomarańczowych, złotych i czerwonych liści. Każdemu psu ten zakątek ewidentnie trafi w gusta mając na uwadze to, że łatwo tu natrafić na innych czworonogich kamratów i zaprosić ich do zabawy.

Przebywając w parku z psem nie zapominajmy o paru zasadach:

  1. Zawsze sprzątaj po psie.
  2. Nie pozwól psu biegać i skakać po nieznajomych psach i ludziach bez zaproszenia.
  3. Nie przywiązuj psa do takich elementów jak ławki, płoty czy słupy oświetleniowe.
  4. Sprawdź czy potrzebne szczepienia Twojego czworonogiego pupila są aktualne.
  5. Nie zabieraj szczeniaka do parku jeśli nie ma wszystkich niezbędnych szczepień.
  6. Jeżeli nie ma dedykowanego obszaru dla psów, miej na uwadze to, że czworonożny towarzysz powinien być zapięty na smyczy.
  7. Nie pozostawiaj psa bez opieki.
  8. Aspołeczne lub agresywne psy miej zawsze na smyczy i separuj od innych psów.
  9. Chroń się przed kradzieżą Twojego pieska, zakup lokalizator dla psa.
  10. Nie spuszczaj wzroku ze swojego psa, ponieważ ty jesteś odpowiedzialny za działania Twojego czworonożnego przyjaciela.

Park miejski w Jeleniej Górze

Miejski park zapewnia miejsce do odpoczynku, napędza miejscową gospodarkę, zwiększa wartość mieszkań, a także chroni przed zbyt szkodliwym wpływem miasta na środowisko naturalne. Oprócz tego zwiększa też odporność miast, a także łagodzi następstwa niektórych negatywnych żywiołów jak susza czy powódź. Park oferuje liczne ścieżki, gwarantując tym sposobem odwiedzającym dogodne okoliczności do miłego relaksu. Zadbane, ciche i piękne miejsce dla spacerujących niezależnie od wieku, chcących zrelaksować się i podziwiać przyrodę. Dla psów Shih Tzu województwo Dolnośląskie zapewnia mnóstwo przyjaznych miejsc, które warto zacząć zwiedzać.

Adres parku: Cervi, Osiedle XX-lecia, Cieplice Śląskie-Zdrój, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie, 58-560, Polska

Dodaj komentarz