Ciekawe miejsce na wyjścia z psem Shih Tzu w Mikołowie

Zamierzasz socjalizować szczeniaka psa Shih Tzu w Mikołowie, koniecznie odwiedź Park Mokre. Chcąc odetchnąć od gwaru miasta warto wybrać się na tę strefę zieleni i oddać się relaksacyjnym chwilom naszego życia. Ten zielony obszar daje odpowiednie uwarunkowania, by zapewnić psu konieczną dzienną dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Miejsce nieziemsko wygląda w jesieni, kiedy drzewa udekorowane są liśćmi w barwach purpury, żółci oraz czerwieni. Twój pies chętnie powróci w to miejsce wiedząc, że spędzone tu chwile są pełne wrażeń i radości.

Spędzając czas w parku z psem nie zapominajmy o tych regułach:

  1. Nie zapomnij posprzątać po psie.
  2. Nie zezwól swojemu psu biegać i skakać po nieznajomych ludziach lub psach bez aprobaty.
  3. Nie przywiązuj psa do takich elementów jak ławki, słupy oświetleniowe czy płoty.
  4. Upewnij się, że wymagane szczepienia Twojego pieska są aktualne.
  5. Nie bierz za sobą szczeniaka do parku jeśli nie ma wszystkich wymaganych szczepień.
  6. Kiedy nie ma wyznaczonego obiektu dla psów, miej na uwadze to, że czworonogi przyjaciel powinien być zapięty na smyczy.
  7. Nie zostawiaj swojego psa bez dozoru.
  8. Aspołeczne lub agresywne psy trzymaj zawsze na smyczy i dystansuj od innych psów.
  9. Zabezpiecz się przed kradzieżą Twojego pieska, zaopatrz się w nadajnik GPS dla psa.
  10. Miej oko na swojego psa, ponieważ ty jesteś odpowiedzialny za czyny Twojego pieska.

Park miejski w Mikołowie

Miejski park zapewnia dostęp do rekreacji, napędza lokalną gospodarkę, zwiększa wartość mieszkań, a także chroni przed zbyt zanieczyszczającym wpływem miasta na środowisko. Następną ważną misją jest zapewnienie przestrzeni potrzebnej do urzeczywistnienia planów mieszkańców wymagających zagospodarowanego terenu pośród zieleni. Miejski park jest często odwiedzanym punktem w każdym mieście. Jeśli lubisz biegać pośród natury, warto wziąć pod uwagę to miejsce planując swoją następną trasę na przebieżkę. Tę zieloną przestrzeń należy wziąć pod uwagę będąc na wycieczce z psem Shih Tzu w woj. Śląskim.

Adres parku: Lipcowa, Mokre, Mikołów, powiat mikołowski, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, województwo śląskie, 43-195, Polska

Dodaj komentarz